top of page
  • Maria Targońska

Demontaż i transport wtryskarek plastiku z Niemiec do Polski

Podsumowanie


Artykuł opisuje kompleksową usługę demontażu, wywozu i transportu maszyn do wtrysku tworzyw sztucznych z Niemiec do Polski przez zespół TINCORS. Proces obejmował zarówno rozłączenie elektryczne, jak i demontaż mechaniczny maszyn. Kluczowe w tym kontekście jest prawidłowe odłączenie układów elektrycznych i odpowiednie zabezpieczenie maszyn na czas transportu.


Elektryczne Rozłączenie i Mechaniczny Demontaż Wtryskarek Plastiku w Niemczech: Studium Przypadku


Wstęp i Kontekst


Zespół TINCORS wykonał kompleksową usługę demontażu, wywozu z hali i transportu wtryskarek do tworzyw sztucznych do Polski. W sumie do przetransportowania było 7 maszyn do wtrysku tworzyw sztucznych KRAUSS MAFFEI i DEMAG.

Elektryczne Rozłączenie: Kluczowy Pierwszy Krok


Pierwszym etapem zadania było elektryczne rozłączenie wtryskarek i wspierających je robotów. Każdy pracownik, który uczestniczył w rozłączeniu układów elektrycznych, posiada aktualne uprawnienia elektryczne. Prawidłowe odłączenie elektroniki jest kluczowym krokiem, który ma ogromny wpływ na ponowne podłączenie wtryskarek w nowej lokalizacji. Wszystkie połączenia oznaczyliśmy własnym systemem i przygotowaliśmy dokumentację, którą przekazaliśmy nowemu właścicielowi maszyn.


Mechaniczny Demontaż: Minimalizacja Ryzyka


Następnym etapem jest demontaż mechaniczny, który w głównej mierze odbywał się równocześnie z rozłączeniem elektrycznym. Główną zasadą, której pracownicy Tincors przestrzegają, jest jak najmniejszy demontaż mechaniczny. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku starych maszyn. W wielu takich sytuacjach, po rozmontowaniu niektórych części wtryskarki, jej ponowny montaż jest uciążliwy lub nawet niemożliwy.


Wykorzystany Sprzęt i Maszyny

  • Wózek widłowy klasy 8 ton

  • Rolki transportowe

  • Podnośniki hydrauliczne

  • Niezbędne narzędzia do zabezpieczenia maszyn

Zakończenie


Prawidłowe rozłączenie i demontaż wtryskarek do tworzyw sztucznych są kluczowe dla ich dalszego, efektywnego użytkowania. Dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi zespołu TINCORS, cały proces przebiegł sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami. Jeżeli planujesz relokację maszyn przemysłowych, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, takich jak właściwe rozłączenie elektryczne, minimalizacja demontażu mechanicznego oraz wybór odpowiedniego sprzętu i maszyn do realizacji tego typu zadań.Commentaires


bottom of page