top of page

Relokacja elektronicznego sprzętu laboratoryjnego dla Wrocławskiego Parku Technologicznego

Po raz kolejny pojawiliśmy się w Parku Technologicznym we Wrocławiu. Tym razem zadaniem była relokacja sprzętu elektronicznego laboratorium. Relokacja maszyn jest zdecydowanie bardziej korzystna, niż wysyłanie pracowników w delegacje pomiędzy zakładami lub zakup osobnego sprzętu do każdej placówki. Wszystkie maszyny znajdowały się na poziomie -1, a naszym zadaniem było umieszczenie całej linii na pierwszym piętrze budynku.Jak wyglądała relokacja laboratoryjnego sprzętu elektronicznego dla WPT?


Pierwszym etapem relokacji było przystosowanie maszyn do przeniesienia. Rozpoczęliśmy od odłączenia sprzętu laboratoryjnego od mediów i oznaczenia wszystkich połączeń. Nasi monterzy zawsze przykuwają szczególną uwagę do aspektu oznakowania, ponieważ wiedzą, jak duży wpływ ma to na ponowne podłączenie maszyn.


Cały sprzęt elektroniczny laboratorium przewieziono na rolkach transportowych. Ze względu na niewielką ilość wolnej przestrzeni, proces relokacji maszyn musiał być dokładnie zaplanowany, a zabezpieczenie elementów - precyzyjne. Nasi pracownicy często realizują tego typu zlecenia na terenie całego kraju, więc są świadomi, że


sprzęty takie, jak koparki, kruszarki, dźwigi czy spycharki często podlegają tego typu ograniczeniom w zakresie poruszania się po drogach publicznych czy na terenie zakładów. Z tego powodu, monterzy przenosili ładunki na pierwsze piętro przy pomocy dźwigu zainstalowanego w hali Parku Technologicznego we Wrocławiu. Taka operacja była szybszym rozwiązaniem, a dzięki tej wygodzie cały proces transportu maszyn z poziomu -1 na +1 przebiegł bardzo sprawnie.


Pomieszczenia były świeżo po remoncie, więc staraliśmy się, aby podczas transportu podłoga nie uległa uszkodzeniu. Maszyny zostały ustawione i wyrównane przez pracowników na miejscu. Nasi elektrycy, którzy zawsze posiadają niezbędne zezwolenia, sprawnie podłączyli i skalibrowali elektroniczną linię laboratoryjną.


Na koniec wypompowaliśmy ze zbiorników osadnikowych substancje chemiczne i je usunęliśmy.


Relokacja maszyn - maszyny i wyposażenie używane w projekcie

  • Wysoki dźwig hydrauliczny

  • Zestaw rolek transportowych

  • Suwnica wisząca
Comments


bottom of page