top of page
  • Maria Targońska

Demontaż pras przemysłowych w Miękini k. Wrocławia

Podsumowanie


Artykuł opisuje proces demontażu dwóch pras przemysłowych w branży papierniczej, przeprowadzony przez zespół Tincors w okolicach Wrocławia. Pomimo wyzwań związanych z wiekowymi i zanieczyszczonymi maszynami, prace zostały wykonane sprawnie i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Cały proces trwał dwa dni robocze.


Demontaż Pras Przemysłowych w Branży Papierniczej: Studium Przypadku


Wstęp i Kontekst


Zespół Tincors ponownie odwiedził okolice Wrocławia. Tym razem projekt polegał na demontażu i wywiezieniu z hali dwóch pras przemysłowych, które ostatecznie zostaną sprzedane. Jak to zwykle bywa, pozornie łatwe zamówienie okazało się być dość dużym wyzwaniem.


Wyzwania i Przygotowanie


Ze względu na lata eksploatacji, maszyny były bardzo brudne, co wymagało od nas ogromnego zaangażowania w przygotowanie podłoża pod rolki transportowe. Ostatecznie maszyny są na sprzedaż, więc dokładaliśmy wszelkich starań, aby prasy zostały prawidłowo zdemontowane i zabezpieczone na czas postoju. Wszystkie zdemontowane komponenty zostały oznaczone, co ułatwi instalację w nowej lokalizacji.


Demontaż Kanałów Wentylacyjnych


Większość czasu poświęconego na ten projekt została przeznaczona na demontaż kanałów wentylacyjnych. Nie mieliśmy dużo informacji na temat mocowań różnych segmentów, więc odłączone komponenty musiały być starannie zbadane.


Bezpieczeństwo i Wykorzystany Sprzęt


W każdym projekcie stawiamy na zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Technicy pracujący na podnośniku koszowym byli wyposażeni w szelki bezpieczeństwa i niezbędny sprzęt do zapewnienia komfortowej pracy. Dodatkowo, każda struktura była podparta na pasach, przy użyciu wyciągarki łańcuchowej. Dzięki takim procedurom, cała praca przebiegła bez żadnych nieprzewidzianych sytuacji.


Wykorzystany Sprzęt i Maszyny

  • Podnośnik koszowy

  • Wózek widłowy

  • Rolki transportowe

  • Podnośniki hydrauliczne

  • Wyciągarka łańcuchowa

  • Pasy i haki

Zakończenie


Całe zamówienie zostało zrealizowane w ciągu 2 dni roboczych. Jeżeli planujesz demontaż pras hydraulicznych czy innych maszyn przemysłowych, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Prawidłowe oznaczenie i zabezpieczenie zdemontowanych komponentów, zachowanie ścisłych procedur bezpieczeństwa oraz wybór odpowiedniego sprzętu i maszyn do realizacji tego typu zadań są kluczowe dla sukcesu każdego projektu demontażowego.

Comments


bottom of page