top of page

Demontaż regału wysokiego składowania w NiemczechDemontaż regału wysokiego składowania w Niemczech


We wrześniu zespół Tincors, składający się z operatorów z wieloletnim doświadczeniem, rozpoczął znaczący projekt w Niemczech, który obejmował demontaż regału magazynowego składającego się z 500 kaset. To ambitne zadanie zostało pomyślnie zrealizowane w ciągu 14 dni roboczych.


Demontaż regałów magazynowych - etapy


Aby rozpocząć projekt, dokładnie przeanalizowaliśmy dokumentację techniczną i opracowaliśmy szczegółowy harmonogram pracy. Przed rozpoczęciem prac demontażowych skontaktowaliśmy się z producentem oferty, aby omówić i określić najbardziej odpowiednią technologię demontażu do wykonania tego zadania.

Jednym z głównych wyzwań, z którymi się spotkaliśmy, była znaczna wysokość regałów, wynosząca 12 metrów, oraz ograniczona przestrzeń między sufitem magazynu, która wynosiła jedynie 0,5 metra. Aby sprostać temu wyzwaniu, użyliśmy manitou, która posiadała wysokość podnoszenia wynoszącą 16 metrów, do odłączenia górnych sekcji regału.


Dodatkowo wykorzystaliśmy wózek widłowy o udźwigu 3 ton jako narzędzie pomocnicze podczas procesu demontażu. Podczas projektu starannie oznaczyliśmy każdy pojedynczy element regału, który później był umieszczony na odpowiedni pojazd w systematyczny sposób.


Po przyjeździe na miejsce docelowe w Polsce samochody zostały rozładowane na wyznaczonym placu, a elementy regału zostały bezpiecznie zamontowane i przechowane w magazynach w stanie czasowego zamknięcia. Ponowny montaż regału jest zaplanowany na 2021 rok, po zakończeniu budowy nowej hali w Polsce.


Demontaż regałów magazynowych - czego potrzebowaliśmy?


Aby ułatwić pomyślne wykonanie zlecenia usługi demontażu, wykorzystaliśmy nowoczesne rozwiązania, takie jak szereg maszyn i akcesoriów, w tym wózki widłowe, rolki transportowe, podnośniki hydrauliczne, ładowarkę teleskopową i dźwig hydrauliczny. Takie narzędzia oraz bogate doświadczenie pozwala nam efektywnie obsługiwać i manewrować komponentami regału przez cały proces demontażu czy montażu, zapewniając wytrzymałość, precyzję i stosując się do wymogów bhp związanych z montażem i demontażem.


Od lat wykorzystujemy to, co wiemy!


Przez cały projekt nasza firma skupiła swoją działalność na wprowadzeniu rygorystycznych środków bezpieczeństwa, przestrzeganiu najlepszych praktyk branżowych oraz utrzymaniu skutecznych kanałów komunikacji, aby płynny i udany demontaż regałów magazynowych oraz odpowiednia instalacja były zapewnione.

Comentários


bottom of page