top of page

Kompleksowa relokacja maszyny z Polski do DubajuPodsumowanie


Artykuł opisuje proces przeniesienia maszyny do zgrzewania folii z zakładu w Polsce do Iranu. Projekt obejmował demontaż, transport i pomoc w montażu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zadanie to wymagało zaawansowanej wiedzy i doświadczenia w sektorze przemysłowym. Wykorzystano różne narzędzia i maszyny, takie jak dźwigi, wózki widłowe i rolki transportowe, aby zabezpieczyć i przygotować maszynę do transportu.


Relokacja Maszyny do Zgrzewania Folii z Polski do Iranu: Studium Przypadku

Wprowadzenie


Relokacja maszyn przemysłowych to złożony proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. W tym artykule przedstawiamy, jak nasi eksperci przeprowadzili przeniesienie maszyny do zgrzewania folii z Polski do Iranu, z etapem montażu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Faza Przygotowawcza i Demontaż


Projekt rozpoczął się na początku stycznia i obejmował kompleksową relokację maszyny niemieckiego producenta poza Europę. Pierwszym krokiem było podgrzanie głowicy, co było konieczne do odłączenia wytłaczarek. Po tym etapie mogliśmy przystąpić do odłączania instalacji elektrycznej. Maszyna składała się z wielu komponentów rozmieszczonych na trzykondygnacyjnej strukturze, co dodatkowo komplikowało cały proces.


Narzędzia i Maszyny Używane w Projekcie


W trakcie prac wykorzystano różnorodny sprzęt, w tym:

  • Podnośnik koszowy

  • Wózek widłowy

  • Rolki transportowe

  • Podnośniki hydrauliczne

  • Wciągarka łańcuchowa

  • Pasy i haki

  • Ciężarówka HDS do demontażu najwyższych elementów w hali

  • Dźwig hydrauliczny do załadunku


Demontaż i Transport


Po odłączeniu instalacji elektrycznej i oznaczeniu wszystkich połączeń, przystąpiliśmy do demontażu mechanicznego. Rozpoczęliśmy od podstawy maszyny i stopniowo przemieszczaliśmy się na wyższe piętra. Komponenty na najwyższym piętrze okazały się być sporym wyzwaniem. Ze względu na znaczącą wagę maszyny, musieliśmy wszystko rozebrać na mniejsze partie i użyć dźwigu sufitowego do ich opuszczenia. Nasi pracownicy zabezpieczyli wszystkie części maszyny i załadowali je na 4 ciężarówki.


Precyzja i Staranność


Nasz zespół wykonał swoją pracę z dużą starannością i precyzją, co pozwoliło na płynne zakończenie zadania. Demontaż i załadunek maszyny do zgrzewania folii były kompleksowym zadaniem, które wymagało wiedzy i doświadczenia w sektorze przemysłowym.


Wnioski i Rekomendacje


Relokacja maszyny do zgrzewania folii to zadanie, które wymaga nie tylko zaawansowanej wiedzy technicznej, ale również precyzyjnego planowania i koordynacji. W tym przypadku, dzięki doświadczeniu i umiejętnościom naszego zespołu, udało się przeprowadzić cały proces demontażu i przygotowania do transportu w sposób efektywny i bezpieczny. Dla firm i ekspertów zajmujących się transportem i montażem maszyn przemysłowych, ten przypadek może służyć jako wartościowy przewodnik i źródło wiedzy na przyszłe projekty.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page