top of page

Kompleksowa Relokacja Wtryskarki PlastikuKompleksowa Relokacja Wtryskarki Plastiku: Od Demontażu po Montaż

Wstęp

Relokacja wtryskarki plastiku to skomplikowany proces, który wymaga precyzyjnego planowania i koordynacji. W tym artykule omówimy etapy, które były niezbędne do przeprowadzenia tego zadania pomiędzy zakładami produkcyjnymi. Cały projekt trwał kilka dni i wymagał użycia różnorodnych maszyn i sprzętu.

Etap Pierwszy: Przygotowanie i Demontaż

Pierwszym krokiem w procesie relokacji była staranna analiza i przygotowanie miejsca, do którego miała trafić wtryskarka. Następnie przystąpiono do demontażu poszczególnych komponentów maszyny. Silnik i wytłaczarka zostały zabezpieczone i umieszczone na paletach euro, aby zapewnić ich bezpieczny transport.

Wykorzystanie Siły Hydraulicznej

Samą wtryskarkę plastiku stanowiły dwa główne elementy o masie 14 i 10 ton. Do przeniesienia tych ciężkich komponentów wykorzystano siłę hydrauliczną. Maszyna została stopniowo i bezpiecznie usunięta z hali przy użyciu zestawu hydraulicznych podnośników, rolek transportowych o udźwigu do 32 ton oraz wózka widłowego o udźwigu 3 tony.

Etap Drugi: Załadunek i Transport

Po odłączeniu komponentów, zastosowano 45-tonowy dźwig hydrauliczny do ich załadunku na ciężarówkę. Każda część maszyny została starannie zabezpieczona na pojeździe, aby zapewnić jej bezpieczny transport do nowej lokalizacji. Następnie maszyna została przetransportowana z Raciborza do Gorzowa Wielkopolskiego.

Montaż i Ostateczne Ustawienia

Po przybyciu na miejsce, komponenty zostały rozładowane i starannie zmontowane w nowej hali. Części maszyny zostały wyjustowane i wyważone przy użyciu poziomicy ramowej, aby zapewnić jej optymalne funkcjonowanie.

Podsumowanie

Cały proces, począwszy od demontażu, przez transport, rozładunek i montaż, zajął łącznie cztery dni robocze. W projekcie wykorzystano różnorodne maszyny i sprzęt, w tym hydrauliczne podnośniki, zestaw rolek transportowych, wózki widłowe, zawiesia, haki i 45-tonowy dźwig hydrauliczny. Te narzędzia były kluczowe dla efektywnego i bezpiecznego wykonania zadania.

Comments


bottom of page