top of page
  • Maria Targońska

Relokacja Prasokontenera z Danii do PolskiRelokacja Prasokontenera dla Producenta Opakowań: Kompleksowy Proces od Demontażu po Instalację w Polsce


Relokacja maszyn i urządzeń przemysłowych to złożony proces, który wymaga precyzyjnego planowania i koordynacji. W tym artykule omówimy szczegółowo projekt przeniesienia kontenera prasy stacjonarnej z Danii do Polski. Kontenery prasujące są urządzeniami używanymi do redukcji objętości odpadów, co znacząco obniża koszty transportu i magazynowania.


Elektryczny i Mechaniczny Demontaż

Nie jest to nic nowego, że rozpoczęliśmy pracę od odłączenia instalacji elektrycznej i oznaczenia wszystkich połączeń. Ponieważ nasze zadanie obejmowało również montaż w nowej lokalizacji, nasi monterzy skupili się na prawidłowym demontażu maszyny.


Transport Kontenera

Kontener, będący integralną częścią maszyny i ze względu na swoje duże rozmiary, został przetransportowany na platformie. Pozostałe komponenty załadowaliśmy na standardowe naczepy.


Instalacja i Uruchomienie Kontenera Prasy w Polsce

Zanim rozpoczęliśmy prace, firma budowlana (zgodnie z naszymi wytycznymi) przygotowała fundament pod kontener prasy, co zapewniło płynną pracę maszyny. Na miejscu dokonaliśmy kilku modyfikacji mechanicznych, aby w pełni zintegrować maszynę z warunkami nowej lokalizacji.


Ostateczne Połączenie Elektryczne

Ostatnim etapem było elektryczne podłączenie prasokontenera. Nasz zespół elektryków, wspólnie z pracownikami nowego właściciela, dokonał niezbędnych połączeń i początkowej konfiguracji maszyny.


Wykorzystany Sprzęt i Maszyny:

  • Podnośnik koszowy

  • Wózek widłowy

  • Rolki transportowe

  • Podnośniki hydrauliczne

  • Wyciągarka łańcuchowa

  • Pasy i haki

  • Dźwig hydrauliczny


Podsumowanie


Relokacja prasokontenera to proces, który wymaga nie tylko zaawansowanego sprzętu, ale również wykwalifikowanego personelu. Dlatego też, wybierając firmę do przeprowadzenia takich działań, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie i kwalifikacje w tym zakresie.


Warto również podkreślić, że każdy etap relokacji, od demontażu po transport i instalację, jest równie ważny. Nie można sobie pozwolić na błędy, które mogą wpłynąć na efektywność i bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia. Dlatego też, zawsze warto zwrócić uwagę na te aspekty przy planowaniu takich działań.Comments


bottom of page