top of page

Relokacja lasera światłowodowego w Pułtusku

Relokacja lasera światłowodowego w Pułtusku: Kompleksowe podejście do transportu i montażu


Wstęp

Rozpoczęliśmy lipiec z ambitnym projektem w Pułtusku, jakim była relokacja lasera światłowodowego na terenie firmy Zleceniodawcy. Cała operacja odbyła się w sobotę, co stworzyło pewne wyzwania logistyczne. Jak zawsze, zespół Tincors poradził sobie z zadaniem bez większych problemów.


Pierwsze kroki: Uruchomienie i weryfikacja maszyny

Pierwszym etapem było uruchomienie maszyny i sprawdzenie, czy wszystkie jej komponenty działają prawidłowo. Laser jest urządzeniem o bardzo wysokiej precyzji, więc musieliśmy się upewnić, że wszystko jest ustawione zgodnie z instrukcjami producenta.


Odłączenie i przygotowanie do transportu

Następnie przystąpiliśmy do odłączenia. Nasi elektrycy odłączyli media, sprężone powietrze i azot. Maszyna składała się z dwóch elementów, które były chemicznie zakotwiczone w fundamencie. Wszystkie delikatne elementy zostały starannie zabezpieczone podczas transportu.


Transport i relokacja

Waga maszyny wynosiła 10 ton, więc użyliśmy zestawu rolek transportowych i wózka widłowego do jej transportu. Laser został przemieszczony o około 50 metrów i ustawiony we właściwym miejscu. W nowej lokalizacji urządzenie miało współpracować z regałem magazynowym, więc ważne było umieszczenie maszyny w zasięgu roboczego ramienia robota.


Kotwiczenie i poziomowanie

Etap, który zajął najwięcej czasu, to wypoziomowanie całego urządzenia i zakotwiczenie maszyny. Użyliśmy kotew chemicznych, zgodnie z zaleceniami producenta.


Ostateczne kroki: Podłączenie i kalibracja

Na koniec podłączono media, sprężone powietrze i azot. Laser światłowodowy został uruchomiony i skalibrowany. Przeprowadziliśmy test funkcjonalny na jednej płycie metalowej. Po akceptacji prawidłowo wykonanego zamówienia przez klienta, nasza praca dobiegła końca.


Wykorzystane maszyny i urządzenia

W trakcie realizacji zamówienia użyliśmy podnośników hydraulicznych, zestawu rolek transportowych do 32 ton oraz wózka widłowego.Comments


bottom of page