top of page

Rozładunek i montaż dwóch silosów w Gorzowie Wielkopolskim


W tym artykule przedstawimy szczegółowy opis naszego doświadczenia w zakresie montażu silosów magazynowych na placu budowy hali produkcyjnej w Gorzowie Wielkopolskim. Omówimy wyzwania związane z relokacją maszyn, wykorzystanie specjalistycznego sprzętu i maszyn, a także kluczowe aspekty, które zapewniły sukces tego przedsięwzięcia.


Wprowadzenie


Montaż i relokacja maszyn przemysłowych, takich jak silosy magazynowe, są jednymi z najbardziej skomplikowanych zadań w przemyśle. W tym artykule podzielimy się naszym doświadczeniem w montażu dwóch silosów magazynowych w Gorzowie Wielkopolskim. Zwrócimy uwagę na kluczowe elementy, które były niezbędne do pomyślnego zakończenia tego projektu.


Planowanie i Logistyka


Pierwszym krokiem w realizacji tego zadania było dokładne zaplanowanie całego procesu. Obejmowało to zarówno logistykę transportu, jak i wybór odpowiedniego sprzętu. Silosy dostarczone zostały transportem niewymiarowym, co już na wstępie stanowiło pewne wyzwanie. Dodatkową trudność stanowiło ograniczenie przestrzenne na placu budowy, co wymagało starannego planowania

rozmieszczenia dźwigów i innych maszyn.


Wykorzystanie Sprzętu i Maszyn


Kluczową rolę w montażu silosów odegrały maszyny i sprzęt, które zostały użyte. Do rozładunku i pionizacji silosów użyliśmy dwóch dźwigów hydraulicznych - głównego o pojemności 50 ton i pomocniczego o pojemności 25 ton. Ponadto, do montażu użyliśmy dedykowanego podnośnika przegubowego, który umożliwił pracę na wysokości 16 metrów.


Bezpieczeństwo Przede Wszystkim


Bezpieczeństwo było dla nas priorytetem podczas całego procesu. Dlatego też przymocowaliśmy pasy za pomocą dedykowanej belki i przeprowadziliśmy proces pionizacji w warunkach bezwietrznych. To zminimalizowało ryzyko oscylacji podczas przemieszczania elementu.


Zakończenie Prac - ukonczony proces montażu


Po pomyślnym montażu i pionizacji, zainstalowaliśmy dodatkowe elementy, takie jak drabina i platforma łącząca oba silosy. Cała praca została zakończona w ciągu dwóch dni roboczych, co jest dowodem na efektywność i doświadczenie naszego zespołu.


Wnioski i Rekomendacje


Z naszego doświadczenia wynika, że kluczowe dla sukcesu są: dokładne planowanie, wybór odpowiedniego sprzętu i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo. Dzięki temu udało nam się zakończyć ten projekt w krótkim czasie i bez żadnych komplikacji.


Maszyny i Sprzęt Użyte w Realizacji Zamówienia

  • Podnośnik nożycowy: Niezbędny do pracy na wysokościach.

  • 50-tonowy dźwig hydrauliczny: Używany do podnoszenia ciężkich elementów.

  • 25-tonowy dźwig hydrauliczny: Używany jako dźwig pomocniczy.

  • Pasy i haki: Używane do zabezpieczenia ładunku.


Podsumowanie


Montaż silosów magazynowych to zadanie wymagające nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale i doświadczonego zespołu. Nasze doświadczenie w montażu silosów w Gorzowie Wielkopolskim pokazuje, że z odpowiednim przygotowaniem i ekspertyzą, nawet najbardziej złożone zadania można wykonać efektywnie i bezpiecznie.

Comments


bottom of page