top of page
  • Maria Targońska

Rozładunek 110-tonowej prasy hydraulicznej w Starogardzie GdańskimRozładunek 110-tonowej prasy hydraulicznej w Starogardzie Gdańskim


Rozładunek i załadunek dużych i ciężkich maszyn to szczególnie skomplikowane zadania, którymi zajmują się wyspecjalizowane firmy, ponieważ wymaga to zaangażowania wykwalifikowanego w tym zakresie zespołu oraz specjalistycznego sprzętu. Takie wyzwania stanowią większość usług naszej firmy, dlatego z przyjemnością dzielimy się naszym doświadczeniem z Państwem.


W jednym z naszych ostatnich projektów mieliśmy przyjemność przeprowadzić rozładunek i instalację prasy hydraulicznej o wadze 110 ton w jednym z magazynów produkcyjnych. Wszystkie procesy relokacji czy rozładunku maszyn to bardzo skomplikowana operacja, która składa się z wielu etapów.


Specjalistyczny transport maszyn - urządzenia i maszyny, z których należy korzystać


Należy pamiętać, że transport maszyn przemysłowych może wymagać użycia takich sprzętów jak: rolki transportowe, podnośniki hydrauliczne lub powietrzne oraz wózki widłowe. Zwykle wykorzystywane są sprzęty i maszyny z kategorii dużej mocy i o silnym udźwigu, szczególnie w sytuacji przenoszenia komponentów o wielkich gabarytach. Nasz zespół wykorzystał żurawia samojezdnego do rozładunku maszyny, a całe zadanie zostało ukończone w ciągu jednego dnia.


Rozładunek prasy był skomplikowany ze względu na rozmiar maszyny oraz ograniczoną przestrzeń w magazynie produkcyjnym. Niemniej jednak, nasz wykwalifikowany zespół szybko podjął się wyzwania i dopilnował aby proces został przeprowadzony bezpiecznie, a zadanie było wykonane na najwyższym poziomie.


Rozładunek i transport maszyn przemysłowych - maszyny i urządzenia wykorzystywane przy realizacji zamówienia

  • Samochód z HDS-em.

  • Żuraw samojezdny.

  • Urządzenia i narzędzia niezbędne do zabezpieczenia prasy.


Rozładunek i transport maszyn przemysłowych – jak powinien prawidłowo przebiegać?


Przy relokacji i rozładunku maszyny przemysłowej ważne jest bardzo dobre zorganizowanie oraz dokładne zaplanowanie każdego z etapów projektu. Na początku nasz zespół przygotował obszar zładunku i rozładunku, aby bezpiecznie przetransportować maszynę na miejsce docelowe. Następnie, dzięki odpowiedniemu ustawieniu żurawia można było sprawnie podnieść prasę oraz zadbać o bezpieczeństwo udźwigu i transportu maszyny.


Zastosowanie żurawia samojezdnego było kluczowe w tym zakresie projektu, ponieważ pozwoliło nam podnieść i przemieścić prasę hydrauliczną na miejsce docelowe. Dzięki temu udało się również zminimalizować ryzyko uszkodzenia maszyny podczas przewozu lub rozładunku, o czym warto pamiętać przy tak dużym i kosztownym sprzęcie.


Po bezpiecznym podniesieniu maszyny nasi operatorzy przetransportowali ją na miejsce docelowe i zainstalowali dokładnie zgodnie z wymaganiami projektu. Cały proces przebiegł sprawnie i został przeprowadzony bezpiecznie, co pozwoliło nam ukończyć zadanie w ciągu jednego dnia.


Co sprawia, że transport maszyny i jej rozładunek kończą się sukcesem?


Podsumowując, rozładunek prasy hydraulicznej o wadze 110 ton to skomplikowane zadanie, ale nasz wykwalifikowany zespół poradził sobie z nim z łatwością. Użycie żurawia pozwoliło nam przeprowadzić cały proces przewozu i instalacji maszyny sprawnie, bezpiecznie i precyzyjnie.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w sprawie rozładunku lub przy transporcie dużych maszyn, zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Prosimy o kontakt, a chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania!

Commentaires


bottom of page