top of page
  • Maria Targońska

Transport wtryskarek plastiku z Niemiec do PolskiCałkowita relokacja wtryskarek plastiku firmy Kautex z Niemiec do Polski.


Transport wtryskarek plastiku to już nasza codzienność. Śmiało możemy powiedzieć, że od początku naszej działalności w przemyśle przetransportowaliśmy około 100 maszyn do wtrysku tworzyw sztucznych u różnych producentów w Polsce, jak i za granicą. Ten artykuł poświeciliśmy na pokazanie jak w tym przypadku przenieśliśmy całą fabrykę, która obejmowała w swoim zakresie ponad 20 maszyn. Wtryskarki plastiku trafiły bezpośrednio do nowej hali produkcji zlokalizowanej na jednej z polskich stref ekonomicznych.

Wszystko zaczyna się od demontażu


Demontaż mechaniczny i elektryczny to integralna część każdej usługi relokacji. Razem z właścicielem fabryki ustaliliśmy harmonogram demontażu poszczególnych maszyn, w oparciu o potrzeby firmy. Plan polegał na tym, aby produkcja kluczowych komponentów mogła funkcjonować aż do ostatniego dnia relokacji. Elektrycy dokładnie oznaczyli wszystkie połączenia przy odłączaniu urządzeń i instalacji elektrycznych. W związku z tym, staraliśmy się zachować wszystkie połączenia i przewody w jak najlepszym stanie do ponownego użycia w nowym miejscu. Demontaż urządzeń i robotów wspierających to jedno z trudniejszych zadań podczas demontażu wtryskarek plastiku. Kluczowym elementem bezpiecznego transportu robota jest ustalenie centrum ciężkości, co zależne jest od wielkości i wagi maszyny.


Załadunek i transport maszyn na ponad 1000 km


Załadunek to doskonałe zadanie do pokazania swoich umiejętności w kategorii układania klocków Lego. Przed załadunkiem dokładnie planowaliśmy każdy ładunek, ze względu na potrzeby optymalizacji kosztów transportu. Najcięższy ładunek ważył 56 ton, a prawo wymagało specjalnych pozwoleń na transport maszyn ponadgabarytowych. Nasz dział logistyki zadbał o wszelkie dokumenty i harmonogramy wszystkich transportów w procesie.


Witajcie w Polsce, czyli rozładunek maszyn na nowym miejscu.


Rozładunek w Polsce odbywał się równocześnie z demontażem w Niemczech. Stworzyliśmy oddzielny zespół, który delegowaliśmy tylko w zakresie prac rozładunkowych i przenoszenia maszyn na nowe miejsce.


Ostatni etap — podłączanie i uruchamianie maszyn


Etap uruchamiania w Polsce przeprowadziły te same osoby, które demontowały maszyny w Niemczech. Do tego etapu przypisaliśmy większą liczbę pracowników, abyśmy mogli podłączyć kilka maszyn jednocześnie. Etap uruchamiania jest zawsze najbardziej stresujący w całym zakresie relokacji. Ważne jest zachowanie spokoju i utrzymanie harmonogramu pracy. Wszystkie maszyny zostały zgodnie uruchomione bez większych problemów i będą użyteczne dla firmy na okres wielu lat.


Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, zachęcamy do kontaktu z Nami!


Wykorzystane wyposażenie i maszyny podczas prac firmy:

  • Podnośnik koszykowy

  • Wózek widłowy

  • Rolki transportowe

  • Podnośniki hydrauliczne

  • Wciągniki łańcuchowe

  • Taśmy i haki

  • Dźwig hydrauliczny

Comentarios


bottom of page